Projekt UNIV 3

– podpora procesů uznávání, do kterého se naše škola zapojila, navazuje na systémový projekt UNIV a na aktivity individuálního projektu národního UNIV 2 KRAJE.

Projekt UNIV 3 byl zahájen v únoru 2012 a jeho předpokládané ukončení je v červenci 2014.

Hlavním cílem je zkvalitnění systému rekvalifikací širokou podporou procesu uznávání výsledků předchozího učení a modernizací procesu akreditací, tzn.:

1.      podpořit realizaci procesů uznávání vytvořením 350 modulových programů dalšího vzdělávání (rekvalifikací), jejichž realizace zajistí přípravu účastníků na vykonání zkoušky podle hodnotících standardů a v souladu se zákonem č. 179/2006 Sb.

2.      rozvíjet praktické postupy a nástroje pro identifikaci a uznávání výsledků neformálního vzdělávání a informálního učení

3.      modernizovat proces akreditací

4.      podpořit rozvoj procesu uznávání cílenou propagací.

Naše škola se v rámci projektu UNIV 3 podílí na tvorbě programů dalšího vzdělávání podle standardů NSK, na vzdělávání podle těchto programů a

na ověřování procesu uznávání výsledků předchozího učení.

Více na www.univ.cz

logo_ investice

 
 

Informace k projektu UNIV 3 na SOŠ a SOU Beroun Hlinky

Do projektu UNIV 3 se naše škola zapojila po úspěšné realizaci projektu UNIV 2 KRAJE, ve kterém jsme postupně zpracovali tyto programy dalšího vzdělávání:
1) Pracovník maloobchodu
2) Tesař
3) Podlahář plovoucích podlah

V rámci projektu UNIV 3 se projektový tým podílel na tvorbě těchto rekvalifikačních programů s vazbou na Národní soustavu kvalifikací:
1) Tapetář
2) Podlahář dřevěných podlah

Vedení SOŠ a SOU Beroun – Hlinky

Komentáře nejsou povoleny.